Něco na zamyšlení !!!

30. dubna 2013 v 0:09 | Ani nevím, jak mě to napadlo, možná jenom proto, že jsem si to konečně uvědomila ?? |  Historie
Člověk.
Přemýšleli jste někdy kdo, nebo co to je? A proč člověk ? Proč ne ničitel ? Proč ne surovec, pokrytec,... ale líbezně nazváno ,... člověk ?
A víte kdo to je ? Jsme to My!
My jsme ti nelítostní vrazi, my jsme ti surovci, mi jsme ti kteří se chtějí lišit od zvířat a od všeho co dýchá... My jsme ti lidé...a vůbec si žít nezasloužíme !!!
Celý čánek je mega dlouhý, číst se vám to možná ani chtít nebude, ale ždáám vás, aby jste se pro tentokrát překonali.


Pod měkkou souhláskou "č", kterou slovo začíná, (Člověk) … jsme pouhým opakem českého jazyka a stále se máme co učit.
Jsme namyšlená rasa, myslíme si že všechno dokážeme, všechno zvádneme, vše... vše... vše...
Je to pouhopouhý omyl,.. a iluze.
Od prvního základu naší planety tu byli dříve zvířata. Proč ? Zvířata, která mají souhlásku "z", jež je obojetná. Narozdíl od nás, kterým patří "č". jim náleží "z", jen je obojetná a to bude mít asi důvod.
Zvíře se nikdy nechová stejně. Je buď zlí, nebo hodný,... je tak zvaný, obojetný … proto mu náleží "Z".
Ze začátku tu byli zvířata a příroda se ničeho nebála.
Jak je tomu ale dnes?
Jakmile My lidé, zjistili, že se dá postavit konstrukce která drží pomocí něčeho dalšího,.. začali vynalézat, stavět větší a větší byty, domy, paneláky, budovy, elektrárny... a to byl konec.
V době kdy zemí chodili a zkoumali pralidé,... ( znovu se podívejme na začáteční souhlásku, "p", jež je obojetná... není přímo určena vlastnost, je obojetná) … si vystačili s pouhopouhou přírodou. Byli spokojeni se skálou, která jim nabízela náruč bezpečí při bouřce, stromy pod kterými se jim nic nestalo když pršela voda z nebe, oheň jenž objevili náhodou … byli spokojeni s pohopouhou maličkostí, a z nich byjsme si mněli vzít příklad.
Co jsme proti nim My? Jsme Ničitelé! Pod souhláskou "n", jenž je tvrdá.
V době, kdy pralidé vynalezli zbraně aby se mohli uživit, oheň aby si mohli uvařit, ve skutečnosti jedli většinu syrové, jejich žaludky byli napůl ze zvířete, nebyli rozmazlené nad každou chutí, dokázali strávit i kameny. V dnešní době sníte syrové maso, do večera je vám špatně, a slabším článkům se udělá mdlo. A proč tomu tak je ? Máme rozmazlené vnitří orgány, rozkazují nám co sníst a co ne, dávají nám jasné příkazy co s čím jíst... v té době neznali ani koření, neznali sůl... proč vám nechutná chleba jenom s máslem ? Proč si ho solíte ? Aby jste měli lepší chuť... v té době neznali ani chleba, ani sůl... natož pak máslo! Byli spokojeni se syrovým masme ! A byli rádi, že žijí!
Teprve později zjistili, že se maso dá pomocí ohně uvařit, pomocí ohně, které vznikal jen při silných bouřkách,... čekat na oheň.. by bylo naivní. Jejich domy byli ze skal, improvizovali se z přírody, nestavěli žádné mohutné stavby jenom pro pocit bezpečí. Nešili si žádné složité oblečení, jenom něco v čem nebude zima, neznali bavlnu, neznali kombinace barev, ničeho se nebáli, nestavěli žádné zjednodušené věci kterým by si usnadnili mnoho věcí, .. nedělali nic.. co děláme My dnes.
Proč?
Kdyby jsme mohli vymněnit časy, lidé by začali žít v době pralidí, a pralidé by začali žít v dnešní době... Nikdo by nepřežil. Oni, by se uprostřed města kde je mnoho aut začai dusit, jsou zvyklý na čerství vzduch , a v našem smoku a kouře z komínů by se jim udělali mdlo, možná by se i udusily. My ten smok nevidíme, protože jsme už zvyklí. V jejich době bylo vše zadarmo, neznali žádné spory a souboje, vyjednávání... při příležitosti že by se jim do ruk dostali naše papírové peníze, … bylo by ot nekonečné. A co teprve televize? V jejich době znali kraj jenom co viděli okolo sebe a kde měli prošlapané cestičky, televize by jim náhle ukázala celí svět, z výšky, z pohledu boha... nevěděli by... Kdyžbyjste jim ty krajiny ukázali z pohledu osoby... hned by rozpoznali, že tudy kdysy chodili.. A elektrika,.. byli spokojení spouhopouhým plamínkem ohně … el. Dráty by pro ně byl nový objev. V čem je rozdíl ? Naopak My lidé, bychom začali pociťovat zmněnu a snažili se utéct, teprve kdyžby jsme zjistili, že se nikudy nedá, začali byjsme se snažit přežít. V době, než byjsme se probrali, by nás už nějaká ta zvěř sežrala, byly bychom na tu dobu nepřipravení...přitom byjsme se vrátili jenom do své minulosti... a přesto by nám to bylo tak cizí...
Tak cizí by byla naše minulost, skutečně bychom si měli zkusit, jaké by to bylo žít bez eletriky, bez bytu, bez komunikace, jenom se dorozumívat co mozek učiní za pohyby tělem. Od nich, jsme udělali nebezpečně velký skok do vylepšení.
Řemesla. Rozlišujeme řemesla , každý člověk umí jen jedno, někdo toho umí možná víc.. oni měli všechno v sobě, jenom nevěděli jak to dát najevo, opravdu si myslíte že se od zvířat lišíme ?
Čím se od nich lišíme ? Že mluvíme ?, ale ony mezi sebou také mluví, jen jim nerozumíme tak jako ony nám,.. že chodí po 4 a mi po dvou? Taky umíme chodit po 4, proč to umíme ? Proč to pro nás není složité, stejně jako pro některý z nich "panáčkovat" a stát na dvou, jako my ? V čem se tedy lišíme ? , proč chceme být odlišní,.. když ani nejsme ?!
Lišíme se tím, že umýme myslet,... umýme plánovat do budoucna, víme, že když něco postavíme, tak to spadne, řešíme mnoho jiných věcí jak něco postavit, aby to fungovalo,.. aby to jelo, abychom si zjednodušili život. A ony to snad nedělají ? Místo aby přemýšleli nad stavěním, tak si vyberou co jim příroda nabídne, to My jsme ti kteří jsou s přírodou nespokojeni. Nedokážeme žít na stromě, potřebujeme rozmazeleně střechu nad hlavou, ony vklidu v dešti a ve větru moknou, chladnou... my musíme mít to nejlepší. Máme baráky, střechy, okna, dveře a mnoho jiných umělých nesmyslů... jen né to co příroda nabízí. Jsme s ní nespokojeni, stále jí něčím nějak nahrazujeme.... ale proč?
Měli bychom jí děkovat za to, že žijeme. Že nám poskytla u sebe doma bydlení, že nám vůbec dovoluje žít. Napomáhá nám čerstvým kyslíkem, díky ní dýcháme zdravě, žijeme z přírody... tak proč máme kolem sebe tolik chemie, nesmyslnosti které jenom zdraví ničí. Proč jsme spokojení s tím co přírodu nahrazuje, než s tím co nám nabízí sama ona ?
Proč pijeme džusy, na jejichž obalu je 100% z pomeranče, proč si nevypěstujeme přírodně pomeranče a nevymačkáme z nich šťávu ? Proč si kupujeme ty chemický hnusy, který jsou schovaný za "pravdou" na obalu. Jsme naivní, co vidíme a čteme, tomu věříme... Zvířata jsou se svou stravu spokojeni. Kde koliv jsou, najdou si vodu, jídlo a víc nepotřebují. Nepotřebují milión věcí k tomu, aby se najedli, napili. Nepotřebují žádnou idýlku , jako sezení u televize,... takže,... čím my se od nich vůbec lišíme?
Tím, že oni jsou stále spokojeni, žijí s tím co jim příroda nabídne, .. ale my... my stále něco stavíme, ničíme přírodu abychom si mohli zjednodušit cestování, jsme stále nespokojeni. Stále chceme něco vylepšovat, spokojeni budeme …. kdy mi vůbec budeme spokojeni ? Stále se někdo takový najde...
A lišíme se od nich zásaditou věcí. Ony, nás nezabíjí! My zabijíme drůbež, abychom si smlsali maso, které jindy neochutnáme, zabíjíme zvěř, máme milión stopadesát tisíc úprav jídla, a ještě se o tom učíme, abychom to nezapoměli a vzdělávali se. Jsme krutí vrahové,nespokojíme se s ničím. Vše musí být podle nás. Postavěli jsme stroje které zničí půlku lesa jenom proto, abychom získali papír, nábytek a ze zbytku dřevo na topení. Papír, aby mohli důležití lidé psát nesmysli jak a kdo co dělá špatně, aby mohli vyšší lidé okrádat pomocí banky lidi a nábytek aby mohli ti šupáci psát rovně a v úplně pohodě. Místo abychom si pomáhali, tak se navzájem vraždíme. Zbraně které nám k tomu dopomáhají...
Situace kdy chudý člověk ze zoufalství vykradne obchod aby získal peníze na přežití, aby si mohl koupit něco dobrého, ho sobecký prodavač postaví situaci kdy se chudák raději vzdá. Místo aby mu projevil náklonost, podal mu nějaké peníze kterými by si třeba jen i zatopil aby mu nebyla zima...
Jednou jedinkrát se to stalo, a ty šupáci té náklonosti začali sobecky využívat,... udělali jsme si to sami.
Jsme lidé, myslíme jenom na sebe, na ty druhý jen jak se nám zachce. Myslíte si že ti vyšší,, jako je právník, soudce,... soucití při vaší nevinně v mísnosti s vámi ? Když jste opravdu nevinní a někdo to na vás hodí,.. jste naivní že si to myslíte. Nejdříve myslí na sebe, potřebují autoritu, nesmí se ztrapnit, nesmí se nijak ponížit, ale především tu jde o peníze ! Všude kam se hnou, jsou peníze! Lidé se pomocí peněz stali chamtiví, sobečtí... samá protiklady hodnosti. A soudce vás pošle sedět za to, co jste neudělali jenom proto, protože mu někdo zaplatí. Pro ty vyšší,.. jste pouhopouhá figurka, která má poloviční naději na přežití. A pokud nejste jeho blýzký, nezajímáte ho. Je příliš pozdě.
V téhle době, kdy se platí za všechno co uděláte, platí se už i za pouhopouhý čekání na parkovišti na delší dobu... je to sobecká krádež. Je nás hodně, ale to přece neznamená že se necháme ovládnout "mocí" vyšších.. Bohužel ano, protože my nic nezmůžeme.
Jsme malí a bezmocní, jako zvířata při našem odchytu. Takže se od nich vážně ničím nelišíme ?
Co se týče k vlastnostem, jsme falešní. Předstíráme náklonost a lásku ke zvířeti, které potom pro maso, vlnu nebo cokoliv jiného zabijeme. Nechci říct, že pralidé nezabíjeli zvířata, jenom nebyli falešní, a rozhodně se jim při odchytu nesnažili nalhávat náklonost lásky, jak je mají rády, slibují že jim neublíží, a podobně. To děláme jen my lidé, stavíme chlývy, farmy, kravíny, abychom lhali zvířatům a potom je zabily. Stojí to za to ? Nějaká chytrá hlavinka zjistila, že maso je potom lepší, když není to zvíře ve stresu, že se cítí doma a v bezpečí. To je tak hnusné mučení těch zvířat, jsme opravdu surovci a vrazi, a žádní milí měkký tvorové kteří neublíží ani mouše. Pcha!
Situaci, kdy vám zemře domácí mazlíček je odlišná. Rozloučíte se s ním, pochováte ho, ale rozhodně ho nesníte! Soucitíte, dopřejete mu klid, blahobyt tam nahoře, a do dvou dnů o něm nikdo neví.
Pořád slyším že lidé jsou čistotní. Kolem sebe ano, ale ten smard, ten humus, ten hnus který pouští do ovzduší komíny který pomalu černají jako při požáru, se nedá popsat jako čistota! Ničí přírodu, dusí stromy okolo,... a já už vážně nemám slov.
Nedivím se, když se na určitých místech příroda naštve a vytvoří tak ty katastrofy, jako je tsunami, tornádo, zemětřesení. Všechny mají cíl zničit co lidé vybudovali, protože tím dává najevo, že se ji do nelíbí a my si to zasloužíme! Ne, my jsme nenapravitelní. Jakmile pohroma ustane, zničíme zbytek domu a začneme stavět od základu. Nerespektujeme rozhodnutí mocnější přírody, proti ní jsme takhle malí ( - ) !! Malí ! A dovolujeme si víc, než si myslíme. Od záchodů po elektrárny a přehrady, a jiné větší stavby. Jsme totiž stále NESPOKOJENI.

Jsme namyšlená rasa, která si myslí že může všechno. Nezastaví se, dokud nevytvoří město ve vzduchu, které bude poháněno další elektrikou a jinými nesmysli, jenom né přírodou. Vědci chtějí stále víc. Nespokojíme se s teleofnem který nás dokáže spojit ač jsme od sebe kilometry daleko. Ten telefon musí mít foťák, hry aby se děti nenudily, mapu abyjsme se neztratili, internet abychom byli ve spojení s novinkami co se kde děje, co ještě bude mít telefon ? Upřímě, nechci se dožít doby, kdy budu mít telefon, který bude umět všechno za mě, a já jen budu tupě čumět do zdi a říkat mu ano, ne, možná.
Stále chceme něco zlepšovat, nestačí nám pračka, potřebujeme sušičku, nestačí nám mít nádobí v rukách, potřebujeme myčku, nestačí nám jezdit autem který nějakým způsobem stojí na všech 4, musí se nám líbit vzhledově, musí být rychlí, nejlevnější tantokávní, a bla bla bla. Nejsme spokojeni s lodí která unese 5O lidí, potřebujeme postavit větší lodě které budou v jednu chvíli připomínat paneláky uprostřed moře. Kam ještě půjdeme ?! Co ještě chceme zdokonalit ? A proč?! Proč zkrátka, nejsme spokojeni s přírodou, nebo jenom s tím co máme, … proč stále chceme něco víc ?!!!
Od zvířat se lišíme chováním, ti nejsou sobečtí a namyšlení.
A co dodat nakonec ?
Dovedete si představit dobu, kdy nám vědci seberou už ani to nejvíc přírodnější, což je chůze a budeme létat pomocí strojů, které taky budou něco stát a něco žrát ? Ne ?
Já ano,... protože lidé,.. se k tomuhle nápadu stále blíží víc a víc....
Teď to možná bude znít jako od někoho kdo se praštil do hlavy, ale lidé by měli začít od začátku! Rok 2012 se měl opravdu stát soudným dnem, kde by začalo vše od začátku, kdy by všechny ty laciné nepřírodní byty, všechna ta chemie, spadla, ztratila se,.. a byli by tu zase jenom skály, bouřky... příroda trpí.
Příroda trpí Naší arogancí, stále ji ubližujeme. Den o de dne. Chceme to napravit, ale ještě to více zhoršujeme.

Už je pozdě, něco vylepšit. Je pozdě, aby si lidé uvědomili čeho se dopouští, je pozdě.
Už se to nedá vrátit zpátky. A proč ?
Protože, už je moc pozdě.
Doba, ve které žijeme, je příroda jenom jako "křoví", pozadí, všechno co je pravda, je lež, a všichni všechno ničí. A abychom byli rádi že žijeme, a dýcháme kyslík, ničíme svoje plíce kouřením z cigaret, z plynů, z výfuků.. a jiných škodlivých látek. Byjsme se, kdybyjsme měli chodit každý den pěšky do školy, do práce, někam jinam. Zbláznily, ale příroda by konečně vyhrála... Nenápadně se nás pomalu snaží zbavit, protože jsme její škůdci. Ničíme ji zvenku, i ze vnitř, a stále se nezastavujeme.
Navrhujete, že si přejete být zvířaty ? Lidé vás zabijí, sotva se dostanete na svět. Píchnou do vás injekci jenom proto, že se jim zdáte lehce škodlivý, nebo nemocní, vy víte že se z toho dostanete,... ale to je nezajímá.

Jsme krutá, zlá, surová, sobecká, mučivá, nenapravitelná, ničivá rasa, která si naivně myslí, že si zaslouží žít. Jsme opakem přírody. Člověk → - Čistý-lovecký- čný - kretén který jenom ničí a mučí.
Tohle se snad ukončit ani nedá,.. snad jen tím... že zasouhlasíte že mám pravdu, ale bez toho všeho, jsme ztraceni, což je taky pravda. Jsme totiž zmlsaní a stále znepokojeni...


Ale hlavně arogantní, vůči přírodě. Přitom jí patří velké DÍK.
Níže v aknetě můžete souhlasit, nebo nesouhlasit, nic se však nezmnění. Protože už je moc pozdě. Přemnožili jsme se, a kdyby se stavitelé probudili a zbourali by domy, neměli bychom kde bydlet a zachubili bychom tak svou rasu, protože v přírodě žít nedokážeme. Nechci abyjste mněnili, jen, jestli mám pravdu, nebo mi to nějak vyvrátíte, popřípadě komentíř, všechny si RÁDA vyslechnu. Možná mám pravdu, a možná se mýlím. Bylo by dobré mi ukázat správný směr !
 


Anketa

Souhlasíš ?

Souhlasím 77.8% (7)
Nesouhlasím 22.2% (2)

Komentáře

1 Keta Keta | Web | 30. dubna 2013 v 15:12 | Reagovat

Co na to říct? Vítej mezi těmi, co si to uvědomují...? :D

2 Dex Wood Dex Wood | 1. května 2013 v 0:32 | Reagovat

Naprosto souhlasím. Lidé jsou bytosti dutější než vyžraný mrtvý strom. Tu práznotu nelze vyplnit ničím

3 odsouzena-k-smrti odsouzena-k-smrti | 8. května 2013 v 11:09 | Reagovat

[1]:

[2]:

moje  řeč ale lidi  sice přišli na to že sou špatní no ale dělají něco proto aby se to zmněnilo ? většina ne spíš naopak .. :-(

4 Nameless Nameless | 18. června 2013 v 20:57 | Reagovat

Článek je hrůza a děs, ale i tak z něho jde vyčíst správná idea o tom ze člověk by měl žít s přírodou v symbióze. Pokud chceš něco změnit tak začni konat a ne jen zoufale křičet do davu. Všichni si jen stěžují, ale aby s tím něco udělali to už ne...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama